THÔNG SỐ KỸ THUẬT CỦA SOLITHERM PELTIER – TG 3035:
| Cooling capacity L35L35 | 30 W |
| Operating Temperature Range | -20°C – 70°C |
| UL temperature range | -20°C – 65°C |
| Air flow volume (system / unimpeded) | Ambient air circuit: 39 / 75 m³/h Cabinet air circuit: 20 / 62 m³/h |
| Mounting | Recessed |
| Dimensions A x B x C (D+E)
A = Height | B = Width | C = Depth |
110 x 154 x 129 (62+67) mm |
| Weight | 1.8 kg |
| Cut out dimensions | 122 x 82 mm |
| Voltage / Frequency | 24 V DC |
| Current L35L35 | 2 A |
| Starting current | 4 A |
| Max. current | 2.2 A |
| Nominal power L35L35 | 44 W |
| Max. power | 52 W |
| Fuse | 5 A (T) |
| Connection | Connection terminal block |

