THÔNG SỐ KỸ THUẬT của SLIMELINE PRO – KG 8503:
| Cooling capacity L35L35 | 350 W @ 50 Hz 350 W @ 60 Hz |
| Cooling capacity L35L50 | 200 W @ 50 Hz 215 W @ 60 Hz |
| EER L35L35 | 1.16 |
| Compressor type | Rotary Piston |
| Refrigerant / GWP | R134a / 1430 |
| Refrigerant charge | 100 g / 3.53 oz. |
| High / low Pressure | 28 / 6 bar 406 / 88 psi |
| Operating Temperature Range | 10°C – 60°C |
| UL temperature range | 10°C – 55°C |
| Air flow volume (system / unimpeded) | Ambient air circuit: 200 / 408 m³/h Cabinet air circuit: 122 / 180 m³/h |
| Mounting | Wall mounted / recessed |
| Dimensions A x B x C (D+E)
A = Height | B = Width | C = Depth |
600 x 250 x 135 (45+90) mm |
| Weight | 13.7 kg |
| Voltage / Frequency | 230 V ~ 50/60 Hz |
| UL Voltage / Frequency | 230 V ~ 60 Hz |
| Current L35L35 | 1.5 A @ 50 Hz 1.3 A @ 60 Hz |
| Starting current | 4 A |
| Max. current | 1.6 A |
| Nominal power L35L35 | 300 W @ 50 Hz 300 W @ 60 Hz |
| Max. power | 355 W |
| Fuse | 15 A (T) |
| Max circuit ampacity | 15 A |
| Short-circuit current rating | 5 kA |
| Rated current compressor | 1 A |
| Full load current fans | 0.2 A |
| Connection | 4 pole terminal block for power 5 pole terminal block for signals 3 pole terminal block for RS 485 |

