THÔNG SỐ KỸ THUẬT CỦA COMPACT OUTDOOR – OC 5710:
| Cooling capacity L35L35 | 1.00 kW @ 50 Hz 1.08 kW @ 60 Hz |
| Cooling capacity L35L50 | 660 W @ 50 Hz 720 W @ 60 Hz |
| Enclosure heater | 400 W |
| Compressor type | Reciprocating compressor |
| Refrigerant / GWP | R134a / 1430 |
| Refrigerant charge | 210 g / 7.4 oz |
| High / low Pressure | 30.5 / 6 bar 445 / 88 psig |
| Operating Temperature Range | -40°C – 55°C |
| Air flow volume (system / unimpeded) | Ambient air circuit: 320 / 850 m³/h Cabinet air circuit: 375 / 550 m³/h |
| Mounting | Wall mounted |
| Dimensions A x B x C (D+E)
A = Height | B = Width | C = Depth |
900 x 304 x 270 mm |
| Weight | 38 kg |
| Voltage / Frequency | 230 V ~ 50/60 Hz |
| UL Voltage / Frequency | 230 V ~ 60 Hz |
| Current L35L35 | 4.0 A @ 50 Hz 4.2 A @ 60 Hz |
| Starting current | 16 A |
| Max. current | 4.5 A |
| Nominal power L35L35 | 770 W @ 50 Hz 830 W @ 60 Hz |
| Max. power | 1.15 kW |
| Fuse | 9 A (T) |
| Short-circuit current rating | 5 kA |
| Connection | Connection terminal block |

