THÔNG SỐ KỸ THUẬT CỦA COMPACT OUTDOOR – OC 5705:
| Cooling capacity L35L35 | 550 W @ 50 Hz 570 W @ 60 Hz |
| Cooling capacity L35L50 | 445W @ 50 Hz 490 W @ 60 Hz |
| Enclosure heater | 400 W |
| Compressor type | Reciprocating compressor |
| Refrigerant / GWP | R134a / 1430 |
| Refrigerant charge | 133 g / 4.7 oz |
| High / low Pressure | 29.3 / 6.1 bar 425 / 88 psig |
| Operating Temperature Range | -40°C – 55°C |
| Air flow volume (system / unimpeded) | Ambient air circuit: 315 / 850 m³/h Cabinet air circuit: 165 / 250 m³/h |
| Mounting | Wall mounted |
| Dimensions A x B x C (D+E)
A = Height | B = Width | C = Depth |
830 x 304 x 270 mm |
| Weight | 30 kg |
| Cut out dimensions | 265 x 180 mm 265 x 160 mm |
| Voltage / Frequency | 230 V ~ 50/60 Hz |
| UL Voltage / Frequency | 230 V ~ 60 Hz |
| Current L35L35 | 2.5 A @ 50 Hz 2.4 A @ 60 Hz |
| Starting current | 10 A |
| Max. current | 2.8 A |
| Nominal power L35L35 | 446 W @ 50 Hz 475 W @ 60 Hz |
| Max. power | 576 W |
| Fuse | 4 A (T) |
| Short-circuit current rating | 5 kA |
| Connection | Connection terminal block |

